företagsinformation

  • Organic Herb Inc.

  •  [Hunan,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: afrika , Americas , Asien , karibisk , Östeuropa , Europa , Mellanöstern , Norra europa , oceanien , Övriga marknader , Västeuropa , Över hela världen
  • Exportör:91% - 100%
  • certifikat:ISO9001, FDA
  • Beskrivning:Bulk Vitlökspulver,Bulk Vitlök Extarcts,Extrakt Manufactory
Förfrågan Basket ( 0 )

Organic Herb Inc.

Bulk Vitlökspulver,Bulk Vitlök Extarcts,Extrakt Manufactory

Hem > Produkter > Standard växtextrakt > Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver

Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver

Dela på:  
    Betalning Typ: L/C,T/T,D/P
    Incoterm: FOB,CFR,CIF
    Leverans Time: 7 dagar

Grundläggande information

certifiering: SGS, ISO, HACCP, Andra

Analysmetod: HPLC, UV

Ansökningsblankett: stolpiller

Ansökan: Mat, Hälsoprodukter, Medicin, Andra

Additional Info

Produktivitet: 30 Ton per Month

Märke: ÅH JAG

Transportfordon: Ocean,Land,Air

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 30 Ton per Month

Certifikat: HACCP,ISO, Halal, Kosher,Organic

Hamn: Shanghai,Guangzhou,Shenzhen

Produktbeskrivning

Bästa Pris Fabriksförsörjning Naturlig Organisk Bulk Vitlökspulver

Products name:

Garlic Extract

Botanical name

Allium sativum

Common names:

Clove Garlic, Da Suan, Rashona, Rustic's Treacle, Stinking Rose, Tricolor Garlic

Parts used:

Cloves.

Active Ingredients: :

Allicin

Cas No.:

539-86-6

Specification:

1% Allicin / Ratio Extract 20:1,100:1

Test Method

HPLC

Appearance

White Fine powder

Standard:

Kosher,HALAL,ISO9001,HACCP.


Ansökan

Kulinariska användningsområden
Medicin, för dess antimikrobiella aktivitet
Kosmetika,
Kosttillskott

Produktkategorier : Standard växtextrakt

Produktbilder
  • Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver
  • Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver
  • Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver
  • Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver
  • Högkvalitativa extrakter Tillverkning Organisk Bulk Vitlökspulver
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Ellison Lau Mr. Ellison Lau
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören